- Home
- Extra groene veiling CNB veilingteam
Extra groene veiling CNB veilingteam
25-04-2017
Het CNB veilingteam heeft nog een extra groene veiling opdracht toegevoegd aan de agenda.
Voor Fields, Source of Flowers wordt op 17 mei 1440 RR van de Tulp Sweet Flag® geveild. Het tuinadres is Schoterpad 14 in Rutten. Deze groene veiling vindt aansluitend op de groene veiling van Bloembollenbedrijf Straatsma plaats. Voor een overzicht van de totale veilingagenda klik hier. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ronald Walkier van CNB via 06 – 83 71 43 50.
Vergelijkbaar nieuws
Pioenen kijken in Bovenkarspel!
07 mei 2024Van 5 tot en met 7 juni organiseert het team CNB New Plants de CNB Dutch Peony Days, bij CNB in Bovenkarspel. Inmiddels een traditionele show met zo’n tachtig tot honderd vazen met pioenen. Voor vakgenoten een evenement dat zij niet mogen missen! De omstandigheden in de aanloop naar de CNB Dutch Peony Days zijn niet ideaal. Het voorjaar laat een zeer wisselend weerbeeld zien met veel regenval. Toch is onze vertegenwoordiger Gijs Laan vol enthousiasme en positieve verwachtingen voor het evenement. ‘’We hopen ook dit jaar weer op zo’n zestien inzenders die van stekken komen, en om bloemensnijders om zo een meer gangbare en zo’n breed mogelijk assortiment te kunnen laten zien met prachtige pioenen.’’ Er is nog ruimte voor meer inzenders. Wie daar belangstelling voor heeft kan contact opnemen met Gijs Laan. CNB Dutch Peony Award De show is bij CNB Bovenkarspel aan de Veilingweg 1 van 08.30 tot 17.00 uur toegankelijk. ‘’De donderdag zijn we ook in de avond geopend. De CNB Dutch Peony Award wordt dan uitgereikt voor de inzending die het beste wordt beoordeeld op uniformiteit, vaasleven, knop- en bloempresentatie. Er zijn vier categorieën: ITOH, Lactiflora, Hybride en de beste nieuwkomer.’’ Voor wie een bezoek brengt aan de CNB Dutch Peony Days, hebben wij een exemplaar van de nieuwe CNB pioenencatalogus. ‘’Hierin vind je ieder jaar een overzicht van zo’n 300 tot 400 soorten en een groot aantal foto’s. Dit jaar hebben we mooi fotomateriaal van Visions en een nieuwe lay-out toegepast. Voorin kun je kennismaken met het team CNB New Plants dat bestaat uit Henk de Jong, Rien van Zuilekom, René Schrama, Lars Jansen, Tim Keppel en ik.’’ Combinatie bezoek Er is bewust gekozen om de show tegelijk te laten vallen met de CNB Dutch Lily Days. ‘’De bezoekers kunnen op deze manier een combinatie bezoek maken. Vorig jaar hebben we gemerkt dat er veel toeloop vanuit heel Europa en daarbuiten was. We hopen dat het dit jaar ook weer zo lekker gaat lopen. Wij verheugen ons er nu al op, aldus Laan.’’ Inzenden? Wilt u pioenen inzenden voor de CNB Dutch Peony Days of heeft u behoefte aan meer informatie? Neem dan contact op met Gijs Laan. CNB Dutch Peony Days 5 t/m 7 juni 2024 - 08.30 tot 17.00 uur 6 juni avondopening en uitreiking CNB Dutch Peony Award CNB Bovenkarspel: Veilingweg 1, Bovenkarspel.
Pioenenmiddag (Blog Paul)
22 november 2023Aankomende donderdag organiseren Agrifirm-GMN en CNB een pioenenmiddag in Bovenkarspel. De pioen is al enkele jaren aan een flinke opmars bezig. Volgens het CBS is het areaal vanaf 2020 gegroeid van 1100 hectare naar ruim 1310 hectare in 2023. We merken bij CNB ook de toenemende interesse in pioenen. De bemiddeling in pioenen groeit merkbaar bij CNB aldus onze vaste planten vertegenwoordigers. De gemiddelde prijs van de pioenen die CNB bemiddelt, is in de jaren vanaf 2020 ook toegenomen. Naast groei in areaal en daarmee ook in stuks, dus ook groei in de gemiddelde prijs. Die ligt inmiddels al twee oogstjaren boven de euro per plant. Dit geeft aan dat de marktpositie van pioenen steeds beter wordt. Donderdag vertelt Gijs Laan, een van onze vaste planten vertegenwoordigers, meer over deze goede marktpositie. Net als iedere buitenteelt is die van pioenen ook uitdagend. Agrifirm-GMN vertelt daar donderdag meer over. Aad Vernooij vanuit LTO vult dat aan met wat hij in het vak verneemt. En ook pioenentelers hebben behoorlijk last van de vele regenval van de afgelopen weken. U leest het al, de pioenenkwekers doen er goed aan donderdag naar Bovenkarspel te komen. In één middag wordt u weer helemaal bijgepraat en kunt u collega-kwekers spreken. Tot donderdag!
Pioenen (proces op het land)
14 september 2023Vertegenwoordiger Gijs Laan vertelt ons hieronder kort over de verwachte oogst en het proces op het land van pioenen. Nat en koud: Het natte en koude voorjaar heeft hier en daar op percelen veel schade aangericht. Zo waren er in maart landelijk gezien maar 117 zonuren, wat normaal zo’n 150 uren moeten zijn. Ook was het kletsnat, zo is er gemiddeld 98 millimeter gevallen, terwijl rond de 55 millimeter normaal zou zijn. Af en toe ook nog een hagelbui vinden pioenen ook niet fijn, laat staan de kweker. Ik heb vernomen dat bij sommige kwekers wel 20 tot 30% minder bloemen werden geoogst. ‘’Pioenen zijn prachtig, maar het blijft een natuurproduct’’ zei een kweker. Phytophthora: Door het natte weer kunnen schimmels zoals phytophthora zich helaas goed ontwikkelen dit seizoen. De planten waar het zichtbaar in is, komen moeilijk tot hun recht. De stelen die normaal sterk en goed zijn, hangen nu of komen helemaal niet boven. Dit heeft ook invloed op de groei van de stek. Rooien: Het rooien is voor sommige allang begonnen en andere moeten nog beginnen. Er werd vooraf al veel gespeculeerd over hoe de oogst zou gaan zijn. ‘’De oogst van de tulp is minder, dus zal de pioenenoogst ook minder zijn’’ heb ik meerdere kwekers horen zeggen. Niets is minder waar. Ik heb veel geluiden gehoord uit het vak. Veel positief, maar ook iets minder positief. Heel wisselvallig dus. Veel overschot op de verkochte partijen gaat er niet komen denkt Gijs. Mocht u tegen tekorten aanlopen, schroom dan niet om contact op te nemen met onze vertegenwoordiger Gijs Laan.